Curriculum

okabe.jpg

Koh Okabe se narodil v roce 1957 v Tokiu. Začal fotografovat ve čtrnácti letech a ve dvaceti vydal svoji první fotografickou knihu o Fluid, profesionální folkové skupině. Profesionálním fotografem se stal v roce 1979, ve 22 letech. Od té doby nepřestal fotografovat.

Fotil nejznámější japonské i světové rockandrollové skupiny a umělce pro většinu médií v Japonsku. Z několika mladých předních skupin vytvořil Asociaci hudebních fotografů Japonska (MPA) a organizoval výstavy pro tuto skupinu a také svoje vlastní.

Od roku 1985, kdy se přiklonil k World music, fotografoval intenzivně nejdůležitější umělce světa, jako Astor Piazzolla, Juliette Greco, Michel Legrand, Ravi Shankar, Carmen Linares, Samulnori, Nusrat Fateh Ali Kahn, Luky Dube, Youssou N'dour, Kakraba Lobi, Elizete Cardoso, Tito Puente, Amalia Rodrigues, Sting, Bruce Springsteen, a další.

Jeho dílo zobrazuje nejen umělce při koncertu, ale odráží také jejich duši a cit, proto je vysoce ceněno pro ojedinělou a ideální kombinaci umění a komerčnosti.

Koh Okabe byl oficiálním fotografem světového hudebního veletrhu WOMEX 2005.

Vystavuje v Tokiu, Okinavě, v Portugalsku, ve Velké Británii atd.